Firma Profili

Lider Kozmetik 1978 yılında İstanbul’da kurulmuştur.
Kuruluş amacı kişisel bakım ve Kozmetik sektöründe kaliteli, yenilikçi ve tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştiren uluslararası bir güç olmaktır. Tüm çalışanlarıyla, işbirliği içerisinde olduğu tedarikçi, iş ortakları ve müşterilerine kazandırarak büyüyen, topluma, ekonomiye ve çevreye faydalı Lider bir kuruluş olmayı hedefleyen Lider Kozmetik yoluna bu doğrultuda devam etmektedir.

2001 yılında GREEN WORLD ve XL markalarıyla Ev Bakım Ürünleri pazarına giren firma İhracatta 36 ülkeye ulaştı. 2005 yılında da Kategorilerine Kişisel Bakım Ürünlerini ekledi; MAJIX ve ALEDA markalarını pazara sürdü. İhracatı 45 ülkeye ulaştı. 2012 yılında ise İhracatı 5 kıtada 90 ülkeye ulaşan Lider kozmetik Dilovası IMES  OSB bünyesinde yeni üretim tesisinin temellerini atmış bulunmakta. Şu an 261 personeli ile bölgesinde güçlü bir istihdam sağlamaktadır.

Şu an Gebze Dilovası Sanayi Bölgesinde 30 bin metrekarelik üretim tesisinde kozmetik, kişisel ,ev ve oto bakım kategorilerinde yılda 105 milyon adet entegre üretim kapasitesine sahip olan Lider Kozmetik, aynı zamanda Türkiye ve Ortadoğunun en büyük aerosol üreticisi konumundadır. Aerosol bir sıvının gaz ortamı içerisinde dağılması anlamına gelmektedir. Teneke ambalajlardaki ürünlerin içierisine itici gaz kullanılarak yapılan üretim şeklidir. Komplike ve deneyim gerektiren bir teknoliji olduğundan dünyada belli başlı üretim tesislerinde yapılabilmektedir.

Teknolojinin son olanaklarının kullanıldığı üretim tesislerinin yanı sıra ürün geliştirme aşamasında uzman kadrosu ile yoğun ve detaylı Arge çalışmalarıyla da dikkat çeken Lider Kozmetik yıllık cirosunun %5’lik bölümünü Arge yatırımlarına ayıran ve araştırmaya önem veren bir kurum olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Carrefour, Tesco, Metro, BIM, Migros, Gratis ve Şok gibi Türkiye ve dünyanın önemli zincir mağazalarının özel ürünlerini üreten ve güçlü markaların ürünlerinin dolumunu yapan Lider kozmetik bu alanda da yatırımlarına devam etmektedir.
İş ortaklığı çerçevesinde iç ve dış pazarlardaki müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi ilke edinmiş olan Lider Kozmetik bulunduğu coğrafyanın avantajlarını etkili şekilde kullanabilmektedir. Önemli limanlara yakınlığı, ihtiyaç duyulan hizmet ve ürünlerin termininde hızlı hizmet anlayışı ve lojistik kabiliyetinin üst düzeylerde olması Lider kozmetiği müşterilerine karşı güven duyulan, uzun soluklu ticaret anlayışını sürdüren bir şirket haline getirmiştir.

İhracatta olduğu kadar Türkiye pazarında da yatırımlarına devam eden Lider Kozmetik yerel kanalda kendi satış ağını kurmuş ve bir çok markasını önemli noktalarda satışa sunmaktadır. Şirketin hedefi iç pazarda da güçlü ve bilinen markalarla sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olmaktır.
Lider kozmetik ürün yelpazesinde ISO 9001 ve GMP kalite standartlarına uygun üretilen bir çok ürün bulunmaktadır. Parfüm,deodorant,roll-on,saç bakım ürünleri,vücut spreyi ve losyonu, saç şekillendirici sprayler,oda spreyi, mobilya cilası, halı,mutfak,banyo,fırın,cam ve deri temizleyicileri,tozsavar,sinek ilacı ve çakmak gazı olmak üzere sıralayabiliriz. Bu ürünler haricinde kişisel bakım kategorisinde daha pek çok ürün ve projeler üzerinde Arge çalışmaları hızla devam etmektedir.